Google

środa, lutego 25, 2009

PANASONIC LUMIX G1 - jeszcze nie lustrzanka, już nie kompakt




Panasonic Lumix G1 to unikatowa konstrukcja na rynku aparatów cyfrowych. Jeszcze nie lustrzanka już nie kompakt. Jak ta hybryda prezentuje się w rywalizacji na niezwykle aktywnym i wciąż ewoluującym polu elektroniki użytkowej?


panasonic lumix g1Panasonic Lumix G1 z zestawem obiektywów. Źródło. www.flickr.com

Konstruktorzy Panasonica G1 wzięli najlepsze cechy kompaktu - łatwość, automatyka i intuicyjność obsługi, niewielkie rozmiary i waga - do których dodali cechy dobrej lustrzanki, czyli wymienną optykę dla wysokiej jakości zdjęć i szybki autofocus.

W Panasonic Lumix G1 zastosowano matrycę micro 4/3. Potrafi ona zarejestrować 12,1 Megapikseli. Za rejestrowanie obrazów odpowiada sensor Live MOS, o rozmiarze 17,3x13 mm. Wyposażono go w ultradźwiękowy filtr usuwający kurz.


Co potrafi Panasonic Lumix DMC G1

Możliwości aparatu można zwiększać dowolnie, obiektywami do "zadań specjalnych" np. panasonicowe Leica D Summilux 25mm F1.4 ASPH, Leica D Vario-Elmar 14-50mm F3.8-5.6 ASPH. Mega OIS i Leica D Vario-Elmar 14-150mm F3.5-5.6 ASPH. Mega OIS, czy też Zuiko 25 F2.8 "Pancake", Zuiko Digital ED 14-45mm F3.5-5.6 i Zuiko Digital ED 40-150mm F4-5.6 Olympusa.

Aparat dobrze "trzyma się" ręki. Co dodatkowo ułatwia robienie zdjęć, to obrotowy wyświetlacz LCD (3 cale). Znad głowy nie trzeba już więc robić fotek "na czuja". Aparat wyposażono również w klasyczny wizjer, ale już cyfrowy.

Zaawansowani fotofile docenią format zapisu RAW, możliwość regulacji niemal każdej zmiennej zdjęciowej (od ostrości, przez balans bieli, po pomiar światła), migawkę z czasem 1/4000 s., wyjście HDMI, czy gorącą stopkę do lampy błyskowej. Fotoamatorzy mogą skorzystać z 1. z 30. programów do zdjęć. Automatycznych ustawień ostrości, balansu bieli, czułości i korekty obrazu. Co ciekawe, Panasonic Lumix G1 nie pozwoli nam nakręcić wideo. Za to zdjęcia 4:3 i 16:9 można robić w rozdzielczości nawet 4000x2248 pix.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Możesz dodać swoje imię lub ksywkę! Wybierz tożsamość > Nazwa/adres URL. Pojawi się pole do wypełnienia. NIE BĄDŹ ANONIMOWY.

Popularne posty