Google

piątek, listopada 28, 2008

OLYMPUS SP-570 UZ - super szeroki kąt z zoomem




Kompaktowa cyfrówka Olympusa SP-570 UZ oszałamia ogniskową - szeroki kąt robi w przedziale 26 - 520mm (a po dostawieniu telekonwertera TCON-017 i pierścienia adaptera CLA-10 nawet w 884mm). Wrażenie robi również superzoom - 20x. Cyfrowy aparat chociaż nie jest super nowością - premierę miał w marcu - wciąż plasuje się w ścisłej czołówce kompaktów typu superzoom.

OLYMPUS SP-570 UZOlympus SP-570 UZ z każdej strony. Źródło. www.bidorbuy.co.za

OLYMPUS SP-570 UZI zdjęcia jakie robi. Źródło. www.cameras.co.uk

Oprócz wyróżniających SP-570 UZ, wyżej wymienionych "umiejętności", aparat posiada sporą ilość funkcji usprawniających codzienną obsługę i pozwalającą "wyciągać" masksima z fotografowanych scen. 22 zautomatyzowane programy tematyczne ułatwią obsługę fotoamatorom (chcesz zrobić portret na tle sceny nocnej, zdjęcie uśmiechu, uwiecznić padający śnieg na plaży - proszę bardzo, programy wbudowane). Możliwość samodzielnej regulacji obiektywu, trybu focusa, czułości, balansu bieli, kontroli błysku i migawki daje szerokie pole manewru osobom bliżej zaznajomionym z tajnikami fotografii.


Pokaz możliwości Olympusa SP-570 UZ (8'28").

Ciekawym rozwiązaniem Olympusa jest tzw. przedzdjęcie, czyli rejestrowanie klatek (5) sceny przed spustem migawki. Niestety, ta opcja ograniczona jest jakością uzyskanych efektów - przedzdjęcia rejestrowane są w rozdzielczości 1,2 Mpix (lepsze efekty udostępniają niejedne aparaty w telefonach komórkowych). W największej rozdzielczości Olympus rejestruje zdjęcia 10 Mpix (3648x2736) na matrycy CCD. W trybie szybkiej migawki SP-570 UZ rejestruje ok. 13 klatek na sekundę.

OLYMPUS SP-570 UZPróbka możliwości Olympusa SP-570 UZ. Źródło. www.trustedreviews.com

Co prawda wewnętrzna pamięć (47 MB) nie pozwoli zarejestrować zbyt wielu zdjęć/video, szczególnie w formacie RAW, ale można ją dowolnie rozszerzać kartami pamięci xD card.

PANASONIC DMR-EH58EP - nagrywanie zawsze w HD




Segmentowa nagrywarka Panasonica to ciekawe uzupełnienie każdego zestawu kina domowego. Umożliwia nagrywanie materiału video w formacie HD (1080p) nawet jeśli sygnał źródłowy jest gorszej jakości - funkcja upscaler. To cyfrowe video teraźniejszości.

Panasonic DMR-EH58EP. Źródło. www.inavantaj.ro

Materiał - do 441 minut - przechowywany jest na 250 gigabajtowym, wbudowanym dysku twardym. Tak więc nie musimy się martwić, że przegapimy ciekawy program w środku nocy, czy z powodu wyjazdu - wystarczy nastawić timer i obejrzeć/wypalić w późniejszym terminie. A video nagrać można w wielu formatach -
CD-R/W, DVD-RAM, DVD-RW/+RW, DVD-R, DVD+R, DVD-R,+R (DL). Najlepszy efekt końcowy nagrania uzyskamy oczywiście korzystając z cyfrowego złącza HDMI między TV, kinem domowym i nagrywarką.


Panasonic DMR-EH 585 EG to młodszy brat EH58EP.
Różnice między modelami są jednak niewielkie.


Co ciekawe, klipy czy też zdjęcia (oraz muzykę) można nagrywać na Panasonicu DMR-EH58EP z urządzeń podłączonych do wbudowanego portu USB - aparatu foto, czytnika kart pamięci lub odtwarzacza mp3. W odtwarzaniu multimediów, zgromadzonych na tych gadżetach pomaga przeglądarka Jukebox.

Od decyzji, o chęci nagrywania danego programu/filmu (wciśnięciu przycisku REC na pilocie), do rozpoczęcia zapisu nagrywarka Panasonic potrzebuje 1 sekundy. Nagrywanie nie oznacza jednakże wyłączenia urządzenia z użytku - to nagrywarka full-duplex, umożliwiająca jednoczesne odtwarzanie i nagrywanie.

czwartek, listopada 27, 2008

CANON POWERSHOT SX10 IS - kompakt z superzoomem


Co można zrobić z 10-milionową matrycą, 20-krotnym zoomem optycznym i procesorem obrazu Canon DIGIC4? Cyfrowy aparat kompaktowy superzoom - PowerShot SX10 IS. Jesienna premiera Canona ma szansę trafić do szerokiego grona użytkowników - i tych lubiących robić efektowne dobre zdjęcia przy maksymalnym wykorzystaniu automatyki aparatu, i tych lubujących się w "grzebaniu" w zaawansowanych ustawieniach i niestroniących od sterowania ręcznego.

Tak wygląda Canon PowerShot SX10IS. Źródło. www.flickr.com


A takie robi zdjęcia. Źródło. www.p.webshots.com

A ustawiać/zmieniać/regulować można wszystko. Od rozdzielczości (5 formatów), przez zakres ISO (8 trybów), czas migawki (1/8 - 1/3200 s, 15 s - 1/3200 s), zoom (20x optycznego i 4x cyfrowego), systemu i trybu AutoFocusa (12 opcji, m.in. wykrywanie twarzy, 1-punktowy AF przesuwalny, stały w centrum, Servo AF i wybieranie punktu AF ręcznie ramką FlexiZone AF/AE), balans bieli (7 + użytkownika), kompensację ekspozycji (+/- 2 EV w krokach co 1/3 EV), po programy tematyczne (ponad 18 np. akwarium, nocne migawki, do panoramy, liście, czy długie czasy).


Przegląd możliwości Canon PowerShot SX10 IS.

Listę danych technicznych możnaby ciągnąć jeszcze długo, ale nie ona jest ważna. Najważniejsze są efekty możliwości aparatu. A te prezentują się bardzo ładnie. Chociaż nie wyeliminowano wszystkich ułomności - zastosowana matryca nie pozwala np. zrobić gładkich, dużych powierzchni (niebo, woda), widać efekty działalności reduktora szumów (granulki).

Jeśli ktoś wyczerpie kopalnię ustawień Canona Powershot SX10 IS może spróbować swoich sił w roli operatora kamery. Aparat umożliwia bowiem zapis video (rozdzielczość 640x480, 30 klatek/s). Dane foto i video zapisać można aż na 5 rodzajach kart pamięci - SD, SDHC, MMC, MMCplus, HC MMCplus.

Co warte podkreślenia, cyfrówką Canona można sterować zdalnie dzięki pilotowi (niestety, niezałączony w zestawie), co pozwala robić zdjęcia w sytuacjach, gdy obecność człowieka jest przeszkodą...


Kilka danych technicznych:
  • dostępne rozdzielczości
    • 3648x2048
    • 3648x2736
    • 2816x2112
    • 2272x1704
    • 1600x1200
    • 640x480
  • rozmiar matrycy - 1/2.3 cala, CCD
  • zakres ISO - AUTO, High ISO Auto (z technologią wykrywania ruchu), 80, 100, 200, 400, 800, 1600 ISO
  • migawka - 1/8 - 1/3200 s, 15 s - 1/3200 s (pełen zakres - zależnie od trybu fotografowania)
  • ogniskowa obiektywu - 5-100 mm (ekwiwalent: 28-560 mm dla filmu 35 mm)
  • światłosiła - f/2.8 - 5.7
  • konstrukcja obiektywu - Canon Zoom USM, 13 elementów w 11 grupach (1 element UD i 1 asferyczny jednostronnie)
  • ogniskowanie AF TTL, MF,
    • system AF/Punkty: wykrywanie twarzy, 1-punktowy AF (przesuwalny, stały w centrum, wykrywanie i śledzenie twarzy)
    • tryby AF: Pojedynczy, Ciągły, Servo AF
    • wybieranie punktu AF: ręczne -> ramką FlexiZone AF/AE, zmiana wielkości ramki (normalna/mała)
    • sekwencje ze zmianą ostrości
    • wspomaganie AF - wbudowana lampka
  • ostrość - w trybie Super Makro min. od 0 cm

środa, listopada 26, 2008

LOGITECH MX AIR MOUSE - sterowanie w innym wymiarze



Laserowa technologia, czujniki ruchu, zdalne sterowanie - określenia mogące rozpoczynać opis zaawansowanego systemu alarmowego, ale dotyczą komputerowej myszki. Tak, tego niepozornego urządzenia, którym posługują się miliardy użytkowników komputerów na świecie. Czy w sprawie tak prostego narzędzia można było wymyślić coś rewolucyjnego? A jednak!

Logitech MX Air MouseStylowa i nowoczesna - Logitech MX Air Mouse. Źródło. www.everythingusb.com

W Logitechu połączono bezprzewodową myszkę ze znanym wszystkim i równie popularnym pilotem. Efekt? Bezprzewodowy, akumulatorowy wskaźnik o laserowej precyzji i kontroler domowego centrum rozrywki multimedialnej.


10 minut z LOGITECH MX Air Rechargeable Cordless Air Mouse.

Jak działa Logitech MX Air Mouse? Oparto ją na innowacyjnej technologii wykrywania ruchu - Freespace. Gesty dłonią są przekładane na cyfrowy język i służą do sterowania i wydawania poleceń przypisanym aplikacjom np. strzepnięcie nadgarstka przełącza utwór w WinAmpie, a balansowanie dłonią zmniejsza lub zwiększa poziom dźwięku. Zamiast tradycyjnej rolki do przewijania zestaw funkcjonalnych przycisków, do których można przypisać akcje. Mysz działa w promieniu 10 metrów od stacji bazowej, podpiętej do portu USB (łączność w paśmie 2,4 GHz). Litowo-jonowa bateria pozwala na długą pracę i szybko się ładuje (w stacji bazowej).

Oczywiście można używać Air Mouse'a w tradycyjny sposób, na blacie biurka...

Zobacz: Głośniki Logitech THX

JAKI PROJEKTOR? - PORADNIK


Wyobraź sobie scenę walki Maximusa z Cesarzem Komodusem w Koloseum z GLADIATORA, albo ucieczkę Cage'a w Shelby GTS z 60 SEKUND, czy scenę spadającego Blackhawk'a z HELIKOPTERA W OGNIU na ekranie o przekątnej np. 200 cali! Niemożliwe? Nie, jeśli w domu masz projektor i "wolne" 4x3 metra ściany.

Na stronie Toshiby można zobaczyć jak ustawienie projektora wpływa na wielkość obrazu.
Źródło. www.toshiba.pl


Przy cenach jak za dobrej jakości 40"-52" telewizor LCD HD można wybrać model projektora z tymi samymi parametrami, ale o bezapelacyjnie większej wielkości obrazu. O popularności tych urządzeń może świadczyć fakt, że niemal każdy producent elektroniki użytkowej ma w ofercie gamę projektorów. Jak jednak nie pogubić się w terminologii, opisach zastosowanych rozwiązaniach technologicznych i specyfikacjach modeli - w skrócie jaki projektor wybrać, pomoże ten poradnik.


Epson PowerLite Home Cinema 1080p w pełnej krasie.

Generalnie liga projektorów ma 3 klasy:
- kino domowe,
- prezentacje/mobilne,
- do stałego montażu.

W osiągach projektorów najbardziej liczą się jasność, rozdzielczość, żywotność lampy, generowany hałas i zastosowany układ generujący obraz.

Digital Light Processing i Liquid Crystal Display to 2. dominujące obecnie technologie generowanie obrazu. W uproszczeniu 1-wsza działa na zasadzie odbijania i przepuszczania wiązek jednokolorowych obrazów przez wirujące mikrolusterka w tak krótkim czasie (rzędu milisekund), że ludzkie oko rejestruje je jako jeden, wielokolorowy obraz. Liquid Crystal Display (LCD) działa na takiej samej zasadzie jak w telewizorach i monitorach z panelami ciekłokrystalicznymi.
Zaletami pierwszego systemu są:
+ większy kontrast i głębsza czerń obrazu,
+ mniejsze wymiary, a co za tym idzie, waga,
- mniejsza głębia kolorów.
LCD cechuje się:
+ "ciepłe" kolory,
+ jaśniejszy i wyraźniejszy obraz,
- podatny na mechaniczne uszkodzenia (bad piksele).


Rozdzielczość, jasność i żywotność...
Projektory obsługują gamę rozdzielczości od zwykłego SVGA (800x600) po standard HD (1920x1080), zarówno w trybach 4:3 jak i 16:9, co umożliwią oglądanie filmów i programów telewizyjnych oraz granie na komputerze/konsoli (np. na torze wyścigowym w 4 os. jednocześnie) w najwyższej jakości cyfrowego obrazu. Ważne, by przy wyborze zwrócić uwagę na możliwości procesora odpowiadającego za jasność - w domowych warunkach wystarczające jest 1500 ANSI lumenów, do zastosowań biznesowych potrzeba już ok. 2500 ANSI lm, a dla projektorów montażowych wymagane jest powyżej 5000 ANSI lumenów. We wszystkich zastosowaniach dobrze jest, gdy gwarancja opiewa na 2000 godzin bezawaryjnej pracy lampy (lub 24 miesiące). Warto jeszcze zwrócić uwagę na generowany hałas (i nie chodzi tu o dźwięk generowany przez wbudowane głośniki, ale samą maszynerię projektorów) - gdy nad głową, przez dłuższy czas dudni nam powyżej 50 decybeli, oglądanie przestaje być rozrywką, a staje się udręką. Obecnie standardem jest praca w ok. 35 dB.


Złącza i sterowanie...
Ilu producentów tyle rozwiązań w ilości złączy wejścia/wyjścia i sposobów sterowania urządzeniami. Najważniejsze, by wybrany projektor posiadał złącza HDMI, S-Video, RCA-Video, D-Sub (lub DVI) i audio. Przy rozwiązaniach biznesowych/stałego montażu przydatna jest również wbudowana obsługa bezprzewodowego dostępu do sieci - Wi-Fi. Obecnie standardem jest sterowanie urządzeniem przez pilota, ale trafiają się modele z obsługą przyciskową i menu ekranowym (OSD).


Akcesoria
Do projektorów przewidziano całą masę mniej lub bardziej potrzebnych gadżetów. Jeśli brakuje ściany do wyświetlenia obrazu ratować się można zwijanymi ekranami, są również uchwyty mocujące projektor do ściany, sufitu lub mobilne ramy, a na potrzeby prezentacji - laserowe wskaźniki. Ciekawą i frapującą propozycją jest myszka Logitech MX Air Mouse - nie dość, że bezprzewodowa to jeszcze sprawnie działająca w powietrzu!

wtorek, listopada 25, 2008

SONY HDR-TG3E - minikamera z makromożliwościami


Kamera nie ustępująca wielkością coponiektórym telefonom komórkowym najnowszej generacji, a umożliwiająca kręcenie video z jakością HD i dźwiękiem DolbyDigital? Taka właśnie jest Sony HDR-TG3E.

sony hdr-tg3Sony HDR-TG3 w całej okazałości. Źródło. www.weheartstuff.uk

To niepozorne, kieszonkowe urządzenie kryje mnóstwo możliwości, którymi bawić się mogą nie tylko amatorzy, ale i osoby półprofesjonalnie zajmujące się reżyserią i operatorstwem. Na potwierdzenie tych słów kilka cyfr:
  • 1920x1080 pix - rozdzielczość nagrywania video;
  • 2304x1296 (zdjęcia w formacie 16:9 - tak, bo ta kamera ma również tryb aparatu)
  • lub 2304x1728 w trybie 4:3;
  • 10-krotny zoom optyczny (120x cyfrowego);
  • długość ogniskowej - 43-507 (16:9)
  • lub 53-621 (4:3);
  • no i - jak mówią anglojęzyczni last but not least - 3 mikrofony umożliwiające nagrywanie dźwięku w systemie DobyDigital 5.1.

W tytanową obudowę Sony HDR-TG3E wmontowano mnóstwo cyfrowych rozwiązań dbających o "ostrą" jakość obrazu - przetwornik ClearVid CMOS z technologią Exmor, procesor obrazu Sony BIONZ, tryb umożliwiający nagrywanie przy zaledwie 2 luksach - Super NightShot, i technologię BRAVIA Sync - dzięki połączeniu urządzeń Sony kablem HDMI uzyskujemy jakby jedną, funkcjonalną całość.


10 pierwszych minut z Sony HDR-TG3.

Pracę (i zabawę) z kamerą ułatwiają (i ubogacają) tryby ekspozycji - 10 - krajobraz, ognie sztuczne, plaża, portret, portret o zmierzchu (foto), reflektory, śnieg, świece, zachód (i wschód) słońca oraz zmierzch. Do tego automatyczna lub ręczna regulacja ostrości (nawet dla 8. twarzy w kadrze), stabilizator optyczny i reduktor tzw. szumów obrazu.

Zmianę trybów nagrywania i opcji oraz efekty pracy można szybko podejrzeć na dotykowym, 2,7-calowym wyświetlaczu ClearPhotoLCD plus.

Minus to brak wbudowanej pamięci wewnętrznej, ale kto obecnie nie nosi przy sobie lub nie korzysta z kart pamięci... W tym modelu obsługiwany jest standard Memory Stick Duo - 16 gigową kartę zapełnić można blisko 6 godzinami nagrań HD (tryb LP). Dzięki złączu USB 2.0 materiał można przerzucić do komputera, a przez HDMI na nagrywarkę DVD.

poniedziałek, listopada 24, 2008

SHARP LC32D65E AQUOS - przyzwoite i tanie FullHD


Dobry telewizor LCD Full HD w przystępnej cenie - to najkrótsza charakterystyka Sharp Aquos LC32D65E. Telewizor w nowej serii Aquos SHARP-a nie może co prawda poszczycić się kosmicznymi osiągami, jednak nie można też napisać, że nie nadaje się do wyświetlania obrazu. Określiłbym go przedstawicielem średniej klasy home-end.

32-calowy Sharp Aquos w domu. Fot. youtube.com

Za ok. 2 tys. zł umożliwia już oglądanie obrazu Full HD (1920x1080) na ekranie o przekątnej 32 cali i w formacie 16:9. Przy dynamicznym kontraście 20 000:1 (2000:1 klasycznego) i czasie reakcji plamki - 6 ms uzyskiwany efekt jest więcej niż przyzwoity. Biel jest biała, a czerń czarna. Nawet sygnał analogowy telewizji zyskuje dodatkowe rumieńce dzięki tunerowi A2/NICAM. Japońskie standardy produkcji widać przekładają się na jakość, nawet przy zastosowaniu komponentów z niższej półki.
Jakość dźwięku przypomina jakość obrazu - 10 Watt-owe głośniki (z Virtual Dolby) nie odtworzą niesamowitych efektów Dolby Surround, ale dają przyzwoity poziom stereo.


Sharp Aquos LC32D65E w akcji.

Warto podkreślić, że ten model SHARP AQUOS umożliwia oglądanie zdjęć wprost z niezwykle popularnych pendrivów, dzięki wbudowanemu portowi USB 2.0.

Montaż i obsługa telewizora jest szybka i intuicyjna dzięki prostemu menu OSD.

Do telewizora można podpiąć 3 urządzenia HDMI (np. kino domowe, konsolę i projektor), 2xSCART (dekoder satelitarny), Component i PC-RGB (np. laptop, ale w tym ostatnim tylko do rozdzielczości 1280x1024) oraz, co rzadko spotykane, kartę Common Interface (CI) - zamiast tunerów Cyfrowego Polsatu i telewizji N.

PROMOCJA PHILIPS AMBILIGHT - 30 DNI

promocja philips 30 dniwww.philips-30dni.pl


PROMOCJA PHILIPS - 30 dni
zasady, czas trwania, modele objęte promocją, sklepy

Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy.

Promocja dotyczy telewizorów LCD Philips z systemem Ambilight:

52PFL9703D/10, 47PFL9703D/10, 47PFL9603D/10, 47PFL7603D/10, 42PFL9903H/10, 42PFL9803H/10, 42PFL9703D/10, 42PFL9603D/10, 42PFL7633D/12, 42PFL7613D/10, 42PFL7603D/12, 37PFL9603D/10, 37PFL7603D/10, 32PFL9613D/10, 32PFL7613D/10, 32PFL7603D/12.

Promocja trwa od 3.11 do 31.12.2008.

Promocja polega na możliwości wzięcia telewizora PHILIPS na 30 dniowy okres próbny. Jeśli poczujemy się niezadowoleni z jakości obrazu, możemy zadzwonić na numer 0 801 661 772 i zamówić ekipę transportową, która zabierze telewizor.

Oczywiście telewizor nie może być uszkodzony, opakowanie i akcesoria muszą być kompletne. Musimy zachować też fakturę VAT lub paragon oraz kartę gwarancyjną.

No ale kto, by chciał oddawać taki telewizor LCD:
  • AMBILIGHT - dynamicznie zmieniające się podświetlenie tła telewizora, na ścianie pojawia się delikatna poświata kolorami dopasowana do obrazu poszerzająca pole widzenia, zyskujemy wchłaniającą moc doznań i bardziej się relaksujemy; Philips udowadnia, że nowa technologia ma kojący wpływ na nasz wzrok;
  • 100 Hz - 100 klatek na sekundę (tradycyjnie jest 50 Hz);
  • Perfect Pixel HD Engine - to lepszy kontrast, nasycenie kolorami i jasność;
  • Perfect Natural Motion - redukcja drżeń szybko poruszających się obiektów, problem dotyczy filmów nagrywanych w technice 24 klatki na sekundę i wyświetlanych w telewizyjnych 25 klatkach na sekundę
  • Color Booster - 2250 bilionów, tyle odcieni kolorów ma ekran LCD Philipsa za sprawą 17 bitowego procesora video (standard 10, 12 lub 14);
  • Dynamic Contrast Enhancement - tradycyjne ekrany LCD mają stałe podświetlenie matrycy, co powoduje wyblaknięcie kolorów i efekt świecenia czerni, nowe telewizory Philps mają system pozwalający regulować podświetlenie matrycy, dzięku czemu przy scenach ciemnych otrzymujemy nawet 5 krotnie wyższy współczynnik kontrastu

Więcej na http://www.philips-30dni.pl/

Zobacz ceny:
PHILIPS 42PFL5604H - 42 cale za 2000 zł, to 62 zł za cal ;)

środa, listopada 19, 2008

PANASONIC LUMIX DMC-FX500, kompaktowy aparat do kieszeni


Aparat fotograficzny Panasonica LUMIX DMC-FX500 to solidny kompakt dla mało wymagających fotomaniaków. W stylowej czarnej obudowie z metalu - mieszczącej się w kieszeni spodni - upchano mnóstwo funkcji ułatwiających zrobienie ładnego, nasyconego kolorami, odpowiednio naświetlonego i ostrego zdjęcia nawet w ISO 1600 (ciemne pomieszczenia).


Videoprzedstawienie możliwości Panasonica Lumix DMC-FX500.

Ale zacznijmy od najważniejszego - obiektyw Leica ma ogniskową 25-125 mm przy czasie przysłony f/2.8 - f/5.9 (dla niewtajemniczonych oznacza to, że spokojnie zrobić można zdjęcie MAKRO np. motyla na kwiatku) i czasie migawki
60 - 1/2000 s. 22 programy tematyczne (np. dziecko, skóra, przyjęcie, jedzenie, gwieździste niebo, czy śnieg) plus 7 trybów pracy i 8 programów czułości oraz opcje kontrastów i efektów dają możliwość długotrwałej zabawy i eksperymentowania.

lumix fx500 Klubowe wnętrze w obiektywie DMC-FX500. Źródło www.cameralabs.com

Zdjęcia zrobić można nawet w palecie 10,1 mln pikseli (stopni rozdzielczości jest 13 - od 640x480 po 3648x2736 pix). Ale nie tylko ciekawe fotki zrobimy DMC-FX500, aparat umożliwia zapis video w formatach 4:3, 16:9, a nawet HD! (1280 x 720, 30 kl/s lub 15 kl/s).

Efekty swojej twórczości można obejrzeć na wbudowanym 3-calowym ekranie/wizjerze (tu osbista dygresja - nie lubię robić zdjęć przez ekran, oglądać też nie za bardzo) lub po podłączeniu Panasonica do komputera przez USB lub telewizora przez wyjście AV. Niestety, jeśli do jakości zdjęć nie można mieć zastrzeżeń (chyba że robione są na maksymalnym, niewyraźnym zoomie 9x - 5-optycznego + 4-cyfrowego) to do osiągów mikrofonu już tak - nagrywany dźwięk jest słabej jakości.

wtorek, listopada 18, 2008

JVC LT-32A90BU, LCD, HDReady


JVC LT-32A90 BU to 32-calowy t
elewizor LCD klasy low-end. Za niewygórowaną cenę otrzymujemy urządzenie o niezłych parametrach i dobrych osiągach. Nie należy się jednak spodziewać efektów rzucających na kolana.

JVC w swej gustownej okazałości. Źródło www.img.nokaut.pl

Spójrzmy na osiągi - 6000:1 dynamicznego kontrastu (1,5 tys. "zwykłego") i rozdzielczość 1366x786 (HDReady) pikseli to minimum pozwalające cieszyć się z dobrej jakości obrazu. Za to ilość standardów wyświetlania jest już imponująca -
1080p/24Hz, 1080p (1125p) 50/60Hz, 1080i (1125i) 50/60Hz oraz 720p (750p) 50/60Hz w trybach 4:3, 14:6 i 16:9. Za dobre wyświetlanie sygnału (czy to analogowego, czy cyfrowego) odpowiedzialne są filtr grzebieniowy 3D, reduktory Digital NR/MPEG NR i silnik (wytwór technicznej myśli konstruktorów JVC) DynaPix Plus.

Ciekawie prezentuje się "zestaw muzyczny" JVC LT-32A90 BU. Wbudowane głośniki potrafią realistycznie odwzorować sygnał. Pomagają w tym zaimplementowane funkcje 3D Cinema Sound, Hyper Sound i MaxxBass. Aż trudno uwierzyć, że mają jedynie 12 Watt każdy.

Zestaw złączy - standardowy: 3x HDMI, 2x SCART, Component, słuchawkowe i wejście/wyjście audio (minijack 3,5).

Warto zwrócić uwagę na 3 rzadko spotykane rozwiązania, zastosowane w urządzeniu - obrotową podstawę, blokadę rodzicielską i niski pobór mocy w stanie czuwania - 0,6 W (za ta w trybie działania - 129 W).

poniedziałek, listopada 17, 2008

SAMSUNG LE40A536, LCD, FullHD


Wide Color Enhancer 2 i DNIe+ (Digital Natural Image engine) to 2. najważniejsze informacje o silnikach wspomagających obraz telewizora LCD TFT Samsunga LE40A536. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom (opatentowanym!) wyświetlane kolory są zbliżone do naturalnych i głębsze, poprawiono również inne parametry wyświetlania.

SAMSUNG LE40A536Samsung LE40A536 ma obrotową (360 st.) podstawę. Źródło www.samsung.com

Nie mniej istotne są wymiary urządzenia i możliwości wyświetlacza - 40 cali (w układzie 16:9), 1920x1080 pikseli (24p, Full HD). Kontrast jaki osiąga wyświetlacz LCD to 35000:1 (dynamicznie) - redukuje on współczynnik wypełnienia oraz minimalizuje poziom czerni w celu pogłębienia czarnego koloru. Czas reakcji ekranu to 8 ms, a jasność osiąga 450 cd/l.

W obudowie telewizora zaimplementowano 3 złącza HDMI (1. w bocznym panelu) - na co warto zwrócić uwagę, dzięki zastosowaniu łącza sieciowego HDMI-CEC urządzenia pracujące w tym standardzie mogą być sterowane pilotem tv Samsunga, dostępne są również 2. SCART-y, Component, PC i S-Video.

Wbudowane głośniki o mocy 10W nie powalają mocą, ale dają przyzwoitej jakości dźwięk dzięki wbudowanemu systemowi SRS TruSurround XT.

Obsługę urządzenia ułatwia 22-języczne (również polski) menu OSD.

Dla użytkowników proekologicznych i pilnujących domowych budżetów - w czasie czuwania telewizor pobiera 1W energii.

SONY ERICSSON XPERIA X1


Flagowy okręt japońsko-szwedzkiego koncernu telekomunikacyjnego 2008 roku. Z wyglądem wprost z XXII wieku. Futurystyczna stylizacja aparatu przykuwa uwagę i z pewnością znajdzie uznanie miłośników nowinek technologicznych, szczególnie młodzieży.


XPERIA X1 na tapecie - przegląd możliwości.

A telefon Sony Ericsson'a upakowany jest technicznymi innowacjami - począwszy od obsługi 6 zakresów telekomunikacyjnych GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900, UMTS/HSDPA/HSUPA 850/900/1700/1900/2100 MHz, łączność aGPS, Bluetooth z A2DP, USB i WLAN po zestaw Windows Mobile - Outlook, Office, Internet Explorer (+ wbudowany czytnik RSS), Windows Media Player, Windows Live i ActiveSync oraz przeglądarkę PDF-ów, co pozwala zamienić XPERIA X1 w funkcjonalne, przenośne biuro.

X1 ma również olbrzymie możliwości multimedialne. Młodzi użytkownicy szczególnie docenią odtwarzanie plików muzycznych - aac, mp3, wma i filmowych - avi, mov, wmv (w rozdzielczości do 640x480), do tego radio FM. Pamięć wewnętrzną na dokumenty i multimedia równą 400 MB można zwiększyć kartami microSD. Pamięć może również wykorzystać dla nagrań video i dźwięku - wbudowane funkcje kamery i dyktafonu.

Co ciekawe, XPERIA X1 ma wbudowane jakby 2. wyświetlacze i 2. kamery (3,2 mln pix + AutoFocus) - do pracy w pionie i poziomie. Ekran samoczynnie dopasowuje się do trybu działania.

Rewolucyjny jest sposób sterowania aparatem - wykorzystać można dżojstik, dotykowy ekran lub klawiaturę QWERTY.

niedziela, listopada 16, 2008

DYKTAFONY CYFROWE OLYMPUS - dla studenta na prezent


Stosy zapisanych kartek, nieposegregowane notatki i niekompletne zapiski (z wykładów lub negocjacji biznesowych) to zmora, szczególnie dotykająca w momencie potrzeby przypomnienia lub zweryfikowania informacji. Powiedzenie - pewne, bo zapisane na papierze - nie zawsze sprawdza się w każdej sytuacji. Rozwiązaniem może być dyktafon.


Kiedyś nieporęczne urządzenie wielkości walkmana i na równie nieporęczne kasety MC, obecnie - w dobie cyfrowych kart pamięci i pendrive-ów - gadżet o wymiarach telefonu komórkowego (zresztą często w nie wbudowany). W tych ostatnich nie sprawdza się co prawda zbyt dobrze, ale jest gama urządzeń firmy Olympus, stricte przeznaczonych do rejestrowania mowy na nośnikach cyfrowych. Firma wypuściła w ostatnim czasie gamę modeli przeznaczonych na różnej zasobności kieszenie (od 120 zł) i różne wymagania.


OLYMPUS VN

Seria VN to modele kompaktowe przydatne w podręcznej, codziennej pracy ucznia, studenta, pani domu i biznesmena. 256-megabajtowa pamięć pozwala nagrać 144 minuty notatek głosowych, przypomnień i list spraw do załatwienia.

Intuicyjna obsługa pozwala szybko zaznajomić się z urządzeniem i jego możliwościami - aktywacją głosem, ustawiania nagrań w danym czasie (timer recording). Złącze USB umożliwia połączenie z komputerem, by archiwizować dane lub przenieść wybrane dokumenty.


Obsługa dyktafonu serii VN jest bajecznie prosta.




OLYMPUS WS

Modele WS - to dyktafony z większą pamięcią i rozbudowanymi opcjami nagrywania materiałów oraz z funkcją playera wma i mp3. Urządzenia z pamięcią od 512 MB do 1 GB pomieszczą do 277 godzin nagrań, które mogą zostać zapisane w 1. z 6. trybów jakości dźwięku (STXQ/STHQ/STSP/HQ/SP/LP).
Jednocześnie dyktafonom tej serii nie brakuje elegancji. Funkcje WOW XT i TruBass zapewniają czysty zapis nagrywanego sygnału.


Test cyfrowego dyktafonu Olympus WS-300M.




OLYMPUS DS

Seria DS - najwyższej jakości i klasy urządzenia nagrywające (i odtwarzające) Olympus'a dla biznesu i mediów. Pojemność pamięci do 4 GB (z opcją rozbudowy kartami SD), próbkowanie sygnału do 24bit/96kHz (linearny format PCM) z opcją modyfikowania podczas zapisu, przewodnik głosowy, wbudowana automatyczna archiwizacja i synchronizacja nagrań, odtwarzanie plików aa, mp3 i wma, opcja podcast ułatwiająca zatrzymywanie i wznawianie odsłuchu wybranych nagrań.


Dyktafony serii DS posiadają mnóstwo opcji.


sobota, listopada 15, 2008

EASYTOUCH ETL071-42FHD, LCD, FullHD


Idealna propozycja dla zainteresowanych techniką HighDefinition w wyświetlaczu ciekłokrystalicznym (LCD) z niezbyt zasobnym portfelem.


42-calowy EasyTouch Full HD w pełnej okazałości. Źródło. www.icomp.pl

Za ok. 2 tys.(!) zł dostaje się już telewizor Full HD, czyli obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli na 42-calowym ekranie w formacie 16 na 9 i 6,5 ms reakcją plamki. Niestety, osiągi modułu obsługującego kontrast nie są powalające - 8000:1, a i jasność nie jest na wysokim poziomie - 500 cd/m2. Mimo to wyświetlany obraz jest ładny, wyraźny i nasycony kolorami.

Dwa głośniki NICAM 7 Watt dają zadowalające minimum fonii. Pochwała za bogactwo gniazd zewnętrznych (12) - RF-antenowe, S-Video, Component (Y,Pb,Pr), Scart 1, Scart 2, RGB D-sub (15pin), 2xHDMI, 3.5mm stereo jack, VGA-wejście, wejście Audio i wejście Video. Podziw budzi 21-językowe menu sterowania OSD.

NOKIA N500 - TELEFON i NAWIGACJA


Model N500 z fińskiej stajni bardziej jest nawigatorem satelitarnym z funkcją telefonu niż na odwrót, i to jest jego główny wyróżniki na rynku.



Nokia N500 pokieruje... Źródło www.simserwis.pl

...i pozwoli porozmawiać,
a także posłuchać muzyki i obejrzeć video.
Źródło www.e-nawigacja.pl

4,3-calowy wyświetlacz wyraziście wskazuje obraną trasę (z opcją omijania niespodziewanych korków ulicznych), ale równie dobrze radzi sobie z wyświetlaniem wiadomości SMS i MMS oraz odtwarzaniem plików multimedialnych 3gp, aac, mp3, mpeg4, wma i wmv, co czyni z niego centrum rozrywki w trasie. Rozszerzenie urządzenia o kartę SD 16 GB zapewnia rozrywkę w dalekich podróżach.

Konstruktorzy N500 postawili duży nacisk na bezpieczeństwo - podczas jazdy wszystkimi opcjami steruje się głosowo. Nokia może doprowadzić do celu korzystając m.in. ze spisu kontaktów, czy historii obranych tras.

Sprawność działania urządzenia zapewniają procesor dedykowany Samsung CPU S3C2440A 400 Mhz, Windows CE i odbiornik SiRF StarIII LP GPS.

SAMSUNG LE40A656 LCD, 40", FullHD


Granie na Samsungu LE40A656 to fantastyczna przygoda. Źródło www.flickr.com

Płaskoekranowy, ciekłokrystaliczny telewizor Samsunga LE40A656 nie przykuwa wielkością ekranu - 40 cali, 16:9 - ale niesamowicie wysokim kontrastem (50 000:1) co szczególnie widać w wyświetlaniu czystych bieli i głębokiego czarnego, nawet w niezwykle dynamicznych scenach. Intryguje również wyglądem - krwista czerwień obudowy wprowadza pewną ekstrawagancję do pomieszczenia, gdzie stoi ten LCD. Jednak w telewizorze najważniejsze jest jak wyświetla obrazy, nie jak się prezentuje. A Full HD (rozdzielczość 1920x1080 pikseli przy 24 klatkach na sekundę) oraz masa dodatkowych mechanizmów dbających o jakość wyświetlanego obrazu - Movie Plus odpowiedzialny za redukcję efektu smużenia, Wide Color Enhancer 2 - "wzmacnianie" kolorów i DNIe Pro (Digital Natural Image engine) - technologia "naturalizowania" kolorów - w Samsungu LE40A656 powodują wysokie doznania wizualne.


Pierwsze chwile z LE40A656 - strojenie telewizora.

Za stronę dźwiękową odpowiedzialny jest wbudowany system SRS TruSurround XT, ale tylko udaje DolbySurround, lepiej skorzystać z zewnętrznego systemu nagłośnienia np. kina domowego podłączonego przez cyfrowe złącze HDMI (1 z 3 plus dostępne jeszcze 2xSCART, Component, S-Video i USB 2.0).

Co ciekawe, LE40A656 potrzebuje zaledwie 8,5 cm podłoża (bez podstawki ma grubość 3 cm(!)).

piątek, listopada 14, 2008

NOKIA 6600 SLIDE


Co takiego wyróżnia Nokię 6600 Slide spośród strumienia rozsuwanych telefonów komórkowych? Z pewnością elegancki, dystyngowany, ale i z elementami futuryzmu wygląd. Do tego fińska solidność wykonania i mamy pewność, że urządzeniu nic się w naszych rękach nie stanie. A wewnątrz spora ilość przydatnych funkcji.

Z rozbudowanym zestawem oprogramowania pakietu biurowego Microsoft Office, kalendarza, listy zadań i notatnika oraz cyfrowym dyktafonem może pełnić rolę minismartfona.

Startującymi w biznesie przedsiębiorcy spodoba się opcja wideokonferencji, aktywny student bez kłopotu połączy się z WWW i innymi kolegami przez Bluetooth. Możliwości telefonu zwiększą się po włożeniu karty pamięci microSD (do 512 MB pojemności).

Na szczególną uwagę zasługuje 64-głosowa polifonia, oddająca gamę różnorodnych, wysokiej jakości dźwięków.

Minus to brak łącza Wi-Fi.



Zobacz wideoprzegląd możliwości Nokii 6600 Slide.

TOSHIBA REGZA AV, XV LCD TV, Full HD


Toshiba Regza 37" XV505. Źródło www.avforums.com

Seria ciekłokrystalicznych telewizorów Regza to flagowy produkt Toshiby na 2008 rok. Obejmuje ekrany od przekątnej 30 do 52 cali (te największe wkrótce na rynku). Najpopularniejsze są obecnie modele 37- i 42-calowe serii AV i XV w technice HD Ready i Full HD.

Regza to ultracienkość - ok. 25 cm głębokości. Wszystkie inne parametry osiągają szczyty - wysoki, dynamiczny kontrast do 30 000:1, rozdzielczość obrazu do 1900x1080 pikseli, odświeżanie - 8 ms, czy też technologia Toshiba Luma Sens automatycznie regulująca kontrast obrazu do warunków oświetleniowych pomieszczenia.


Prezentacja możliwości Toshiba Regza 42 cale.

Gama złączy pozwala podłączyć różnorodne urządzenia zewnętrzne np. konsolę do gier, laptopa, projektor cyfrowy i kino domowe jednocześnie(!).

Wierzcie mi - wdziałem na własne oczy - nawet analogowe programy w telewizorach Regza wyglądają cyfrowo.

czwartek, listopada 13, 2008

SAMSUNG SGH-F480


Telefon z odtwarzaczem plików muzycznych, a właściwie bardziej muzyczny player z opcją rozmów telefonicznych i dostępem do internetu.


Samsung f480 bardzo przypomina kultowy już odtwarzacz multimediów Apple iPod. Dotykowy ekran pozwala na przejrzyste i intuicyjne posługiwanie się urządzeniem. Na 232 MB wbudowanej pamięci można pomieścić sporo plików muzycznych mp3, acc,acc+, amr, czy też wma (na 8 GB karcie microSD - jeszcze więcej). Można także posłuchać radia (z RDS-em). Dźwięk jest bardzo czysty i wyraźny (ale przy dobrych słuchawkach).

Zabawę tym Samsungiem uprzyjemnia 5 megapikselowy (QVGA) aparat z auto focusem i lampą błyskową.
Dostęp do internetu, nawet z prędkością 7,2 Mbit/s umożliwia wbudowana technologia HSDPA. Od czasu do czasu można porozmawiać przez telefon w sieciach GSM 900/1800/1900.
Standardowo telefon wyposażono w moduł Bluetooth.


Videoreview Samsunga SGH-F480.

Popularne posty